סיפור לקוח – CorePhotonics
25 באוקטובר 2018
לדבר עם אפריקה
7 בפברואר 2019

מתי פעם אחרונה ראיתם ממותה או קרנף ועצלן פרה-היסטוריים בקנה מידה אחד לאחד?

אלא אם כן חייתם בתקופה של לפני 20 אלף שנה וחייתם במערות, אבל כנראה שלא באמת ראיתם ממותה במציאות

אבל אפשרי בהחלט לראות אותם בפארק קרסו למדע בבאר שבע. או יותר נכון, יהיה אפשר לראות אותם עד מרץ 2019.

עד תאריך זה מוצגת בפארק אחת התערוכות המיוחדות והמושקעות שהיו בארץ, תערוכת הממותה האחרונה.

תערוכה זו מציגה את הסביבה הביולוגית ותנאי הסביבה של כדור הארץ בימים שנמרי שן חרב, ממותות, קרנפים קדומים ועצלנים בגובה חמישה מטרים הסתובבו ליד שבטי אדם ניאדרטלים והומו-סאפיינס, באמצע עידן הקרח שהסתיים לפני כ-10000 שנה סך הכל.

שיתוף הפעולה המנצח בין פארק קרסו למדע לבין חברת BlueLion לא החל בהכנות לקראת תצוגה זו.הפארק היה למעשה בין הלקוחות הראשונים של BlueLion. כמוזיאון לטבע ומוסד מדעי אשר מאמין ביזמות ותרומה לקהילה, פארק קרסו בחר בנו כבר בימינו הראשונים כחברה המספקת פתרונות שפה ייחודיים, ומאז אנו מלווים את הפארק בביצוע תרגומים מגוונים בתחומים ובשפות שונות.

עבור תערוכת הממותה האחרונה, הפארק ביקש מאיתנו לבצע תרגומים של השלטים וההסברים השונים על החיות והמיצגים השונים מאנגלית לעברית וערבית וגם בכיוון ההפוך, יחד עם מערכי הדרכה וכתוביות וגם תרגום מסמכים משפטיים אשר נועדו להסדיר פרוצדורות שונות, כגון הטסת הבייבי ממותה, דימה, ישר מרוסיה.

הדרישה היתה פשוטה – אנחנו (הפארק) שולחים אליכם (BlueLion) את החומרים הנדרשים לתרגום בהתראות קצרות ואתם מספקים את זה הכי מהר שאתם יכולים.

פשוט, נכון?

מכיוון שהיה מדובר על שילובי שפה שונים (פעם מאנגלית לעברית וערבית, ופעם אחרת מעברית לערבית ואנגלית), היה צורך קריטי לשמור על אחידות בין כל החומרים, שחלקם פורסמו במידעונים לאורחי הפארק, בשלטי התצוגות ובאתר האינטרנט ולהבטיח כי התרגומים יהיו אחידים בסגנון ובמינוחים המדעיים השונים

הפתרון שנתנו ללקוח היה שילוב בין האספקט האנושי, שהוא בחירה במתרגמים מקצועיים דוברי שפת אם בהתאם לשפות היעד השונות ביחד עם פתרון טכנולוגי בדמות כלי ניהול השפה האסטרטגי שאותו הטמענו עוד בימים הראשונים של BlueLion, אי שם ב-2012.

כן, אפילו עוד לפני שהיה לנו אתר, היה לנו כבר כלי מדהים לניהול שפה.

באספקט האנושי נערכנו עם צוותי העבודה המתאימים אשר יהיו זמינים ומסוגלים לתת פתרונות תרגום בלוחות זמנים קצרים, כולל צוותי גיבוי, במידה ואחד המתרגמים לא יהיה זמין מכל סיבה שהיא, או אם היה צורך במענה בכמויות גדולות מהרגיל ואף לוחות זמנים קצרים עוד יותר.

המתרגמים אותם בחרנו חולקו לקטיגוריות מקצועיות (מדעי, שיווקי, משפטי) כאשר בכל פרויקט שהוא, הספיקה התרעה קצרה מהלקוח על מנת להתחיל בעבודה הספציפית. חלוקה זו איפשרה לנו גמישות ומהירות רבה, ויכולת לתת מענה גם מעבר לשעות העבודה הרגילות.

באספקט הטכנולוגי, כל העבודה נוהלה מתוך כלי הלוקליזציה האסטרטגי שלנו, memoQ. כלי זה הנו למעשה שרת שאליו אנו מעלים את כל התכנים הנדרשים לתרגום. מכיוון שהקבצים מראש נבנו בצורה אחידה, יכולנו לבנות טמפלטים מוכנים מראש לייבוא מהיר של הקבצים ולהפיץ אותם למתרגמים הנכונים במהירות שיא.

פתרון זה סייע לנו לעבוד בצורה זריזה ומאוד יעילה. גם להבטיח זמני עבודה קצרים וגם להבטיח ללקוח שמירה על אחידות מקסימלית בין כל התכנים הנדרשים, גם כאשר שני מתרגמים שונים עבדו על אותה עבודה או על שילובי שפות זהים. מיד עם תחילת העבודה בנינו וניהלנו מסד נתוני השפה, כך שבכל רגע נתון כל מתרגם היה יכול לראות את העבודה של עמיתו או לחלופין, את העבודה הקודמת שלו עצמו ולשמור על אחידות בסגנון התרגום ובבחירת המינוחים.

יתרון נוסף שיש לשיטת העבודה הזו היא הפחתה מעשית בכמויות המילים, כי אין צורך לתרגם שוב ושוב טקסטים שכבר תורגמו ועבודה זורמת יותר של המתרגמים. פרוצדורה זו הקלה על ניהול התהליך ושיפרה את זמן התגובה, דבר שהיתרגם גם לחיסכון כספי ללקוח.

בסיכומו של דבר, הצלחנו לעמוד בכל לוחות הזמנים שהוגדרו על-ידי הלקוח. המסמכים המשפטיים שהועברו בין המדינות ודרשו חתימות של בכירי ממשל כדוגמת שרת המשפטים היו ברמה הגבוהה ביותר ולכן מנעו בירוקרטיה מסובכת ומסרבלת.

האורחים נהנו מתכנים ברמה גבוהה, גם בעברית, גם באנגלית וגם בערבית

פארק קרסו נהנה מפתרונות שפה מתקדמים ושירות מעל ומעבר.

ואנחנו? אנחנו נהנינו שוב לעבוד עם פארק קרסו למדע, עבורם שמורה לנו תמיד פינה חמה בלב.

מעוניינים לבקר ולראות במו עיניכם, גם את דימה וגם את התרגומים שלנו? לחצו כאן

מעוניינים לקבל פתרונות שפה המותאמים לכם? צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

רוצים גם אתם ליווי מקצועי עבור תהליך התאמת המוצרים וניהול הפרויקטים שלכם בתחום השפה?

צרו קשר עוד היום!Comments are closed.